Rejestracja w sieci DAPNET


Aby można było korzystać z sieci DAPNET należy założyć konta w sieci DAPNET. W tym celu należy wypełnić formularz na stronie:

https://support.hampager.de/open.php

wypełniając jak poniżej na przykładowym ekranie:

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie dapnet-konto.jpg

Podczas rejestracji konta podawany jest numer RIC. RIC jest numerem PAGERA. Numer RIC generujemy na bazie naszego DMR ID zamieniając pierwsze liczby 260 na wartość 200. Na przykład jeśli nasz numer DRM ID jest 2606054 to nasz RIC będzie 2006054 i taki numer RIC podajemy przy zgłoszeniu założenia nowego konta z RIC. Jeśli będziemy mieli już własny PAGER możemy mu przypisać w konfiguracji nasz unikalny numer RIC i będzie to właśnie ten który podaliśmy podczas rejestracji. Dlatego zalecane jest przez administratorów DAPNET dla krótkofalowców którzy nie używają lub nie będą używać DMR a chcą używać PAGER POCSAG w DPANET zrobić bezpłatną rejestracje o przydział DMR ID na stronie dmrid.net dzięki temu będziemy mieli unikalny dla naszego znaku RIC numer. Zwróć uwagę na podanie w polu zaznaczony strzałką wpisanie kodu antyspamowego z obrazka który jest obok pola do wpisania kodu.

Można założyć konto na stronie https://hampager.de bez konieczności rejestracji numery PAGERa wybieramy wtedy ticket/formularz z opcją: „New DAPNET Account without RIC” Jest to zalecane kiedy np chcemy zaresjtrować nasz przemiennik jako nadajnik POCSAG.

Jeśli będziemy mieli już PAGERa lub uznamy że chcemy zarejestrować RIC numer możemy to zrobić poźniej po założeniu konta wypełniając ponownie ticket/formularz w opcji „General question” i podać informacje że chce się zarejestrować numer RIC np na bazie swojego numeru DMR ID.

Po założeniu konta (otrzymacie na podany adres email podczas rejestracji informacje o fakcie założenia konta) możemy zalogować się na swoje konto na stronie:

https://hampager.de/

Dostępna jest do wyboru polska wersja językowa tej strony.

Opis rejestracji dzięki uprzejmości Waldka SP2ONG

DAPNET DMR Echolink HBLink HBLink DMR Brandmeister HBLink Wrocław MMDVM POCSAG rejestracja dmr id SR6AA SR6AA HBLink SR6HBL SVXlink

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.